Futboll Sport

DEL KUNDËR KRIJIMIT TË SUPER LIGËS/ “Shpërthen” trajneri i njohur: Futbolli është sport i popullit, do të ishte mëkat nëse…

Shumë figura të njohura të futbollit po dalin hapur kundër idesë së Superligës europiane. Kundër këtij kompeticioni ka dalë edhe trajneri i njohur rumun Mircea Lucescu.

Tekniku, i cili aktualisht drejton Dinamon e Kievit është shprehur se Superliga europiane do të ishte një mëkat, sepse e vret shpirtin e garës. Sipas Lucescut, futbolli është sport i popullit dhe jo i disa personave të caktuar që duan ta kthejnë në biznes.

“Do të ishte mëkat. Futbolli nisi si një sport i popullit dhe jo si biznes i disa personave të caktuar. Ishte nje sport punëtorësh në Angli. Ashtu nisi dhe ashtu u rrit. Po zhduket gjëja më e rëndësishme, shpirti i garës!”, përfundoi Lucescu.

Related posts

DEKLARATA TRONDITËSE/ Zef Gjoni: Gjetan Keta e trukoi ndeshjen, ky nuk është boks

Isa.Autor

RINOVOI KONTRATËN ME ATLETICON/ Simeone bëhet ndër trajnerët më të paguar në botë, ja paga astronomike

Delo.autor

E nderoi Ben Arfa në shtesë/ Ja SKEDINA “e çmendur” e qytetarit anglez (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment