Futboll Sport

EUROPA LEAGUE/ Dy shqiptarë në gjysmëfinale, ja kur do të zhvillohen përballjet…

Marash Kumbulla dhe Granit Xhaka, janë 2 futbollistët shqiptarë, pjesëmarrës në gjysmëfinalet e Kupës së Europës. Roma dhe Arsenali arritën të siguronin një biletë për më tej mbrëmjen e sotme, teksa shpresojnë të fitojnë trofeun e dytë më të rëndësishëm për klubin.

Arsenali i Xhakës do të ndeshet me Vijarealin, ndërsa Roma e Kumbullës do të ketë përballë gjigantët e Mançester Junajtid. Përballjet e para të vlefshme për fazën gjysmëfinale të Ligës së Europës do të luhen më datën 29 prill. Ndërkohë që sfidat e kthimit janë planifikuar të zhvillohen 1 javë më vonë, më saktësisht më 6 maj.

Çiftet gjysmëfinaliste

29 prill
Vijareal – Arsenal
Mançester Junajtid – Roma

6 maj
Arsenal – Vijareal
Roma – Mançester Junajtid

Related posts

NDESHJA NDAJ NAPOLIT/ Mesfushori Sensi nis nga minuta e parë, ja formacioni i mundshëm i Contes

Delo.autor

SUPER IBRA! Milani triumfon në transfertë ndaj Cagliarit

bora.autor

Te Partizani mendojnë për Europën/ Zbulohet axhenda e “demave” për sezonin e ri

Sadik.Autor

Leave a Comment