Futboll Seria A Sport

LËSHON DEKLARATËN E FORTË/ “Shpërthen” presidenti i Napolit: Do ju padis të gjithëve, nuk do e filloj kampionatin

Ditën e djeshme është mbajtur Asambleja e Liga Seria A, ku nuk kanë munguar debatet e mëdha mes të pranishmëve.

Gjatë Asamblesë është folur për shpërndarjen e të drejtave televizive, ku ka pasur edhe nga ata që kanë ngritur zërin.

Sipas asaj që ka zbuluar “Corriere della Sera”, ka qenë presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentis, i cili ka shpërthyer, duke thënë: “Nuk më intereson asgjë nëse në stadiume nuk rikthehen tifozët. Nuk do të filloj kampionatin dhe do ju padis të gjithëve!”, kanë qenë fjalët e De Laurentis, në drejtim të Federatës italiane. Duke folur edhe për VAR-in, De Laurentis ka thënë se Federata drejtohet nga njerëz të pa aftë.

Related posts

PIRLO E NIS ME MARSH TË PARË/ Përjashton dy senatorët në ndeshjen miqësore

Delo.autor

Isli HIDI “tremb” rivalët: TEUTA “kockë e fortë” për çdo kundërshtar

Isa.Autor

Roma lë pa përgjigje lojtarin e saj, Inter dhe Atletico Madrid në alarm

Sadik.Autor

Leave a Comment