Futboll Sport

I HABIT TË GJITHË ME VENDIMIN/ Ylli francea rikthehet në fushë në moshën 39 vjeçare. Ja ku do të luajë sezonin tjetër

Ish-sulmuesi francez, Xhibril Sise pas një karriere të suksesshme në Europë, ka vendosur t’i surprizojë të gjithë duke u rikthyer në futbollin e luajtur në moshën 39 vjeçare.

Sise është transferuar të luajë në kampionatin amerikan të futbollit, tek skuadra e Panathinaikos Çikago. 39 vjeçari ka luajtur si sulmues i grekëve të Panathinaikosit në vitet 2009-2011, dhe pronarët e Çikagos e kanë menduar si një rikthim të tij në skuadër, por kësaj radhe në Amerikën e largët.

Karriera e Sise në futbollin europian është shumë e pasur, ku është aktivizuar tek skuadra si Liverpuli, Marseja, Panathinaikos dhe Lacio, dhe ka arritur të shënojë 272 gola gjatë gjithë karrierës së tij. Për herë të fundit Sise u aktivizua tek skuadra e Yerdon Sport në nivelin e tretë zviceran, ku arriti të shënojë plot 24 gola në 28 ndeshje në sezonin 2017-2018.

Një blerje e zgjuar kjo nga ana e amerikanëve, e cila pritet të sjellë mjaft fitime ne aspektin ekonomik të klubit për shkak dhe të reputacionit të lojtarit.

Related posts

LIVE/ Po luhet ndeshja Tottenham-Bayern Munich. Rezultati 1-0

Delo.autor

E FUNDIT/ Hapja e stadiumeve, Ministri i Sportit Italian lajmëron risinë

Delo.autor

EURO 2020/ Pavarësisht mungesave, Gjermania ia del ndaj Irlandës së Veriut

Delo.autor

Leave a Comment