Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

PO SHKËLQEN NË KAMPIONATIN TURK/ Ylli Cikalleshi protagonist me gol ndaj Erzurum, por humb penallti (VIDEO)

Sokol Cikalleshi ka dhuruar një super asist sot në ndeshjen ku Koniaspori i tij ka fituar në shifrat 1-2 ndaj Erzurumit në transfertë, e vlefshme për Superligën e Turqisë.

Sulmuesi kavajas ka dhuruar një super asist gjatë golit të parë në minutën e 9′ me autor Millosheviç. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare depërtoi mjaft bukur në krahun e majtë dhe i dha një pasim perfekt pranë zonës për Millosheviç i cili realizoi golin e 0-1.

Vlen të theksohet se Cikalleshi ka humbur edhe një penalli në minutën e 26′, duke shpërdoruar shansin e dyfishimit të rezultatit.