Futboll Sport

PROTAGONIST ME GOL NË FITOREN NDAJ LITUANISË/ Mesfushori Sensi: Çfarë më tha Mançini në pushim? Na ulëriti dhe…

Mesfushori i Italisë dhe i Interit, Stefano Sensi, foli për “Rai Sport” lidhur me golin e realizuar në fitoren 2-0 kundër Lituanisë mbrëmjen e djeshme, në ndeshjen e vlefshme për fazën kualifikuese të Botërorit “Katar 2022”.

I rikthyer në lojë pas disa kohësh në marzhe si pasojë e një lodhjeje muskulore të pësuar në shkurt, është shprehur i lumtur për realizimin: “Punoj për këtë arsye, ndeshjet me kombëtaren më janë nevojitur si psikologjikisht po ashtu edhe fizikisht, dua të jem gjithmonë gati dhe i disponueshëm. Çfarë më tha Mançini në pushim? Na ulëriti dhe na dha udhëzime për të nisur mirë pjesën e dytë.

Po kryeja nxehjen dhe nuk dëgjova gjithçka. Fusha sintetike ndër të tjera krijoi problemet e saj, topi ndalej. Mendoj, megjithatë që gabimi që kemi kryer ka qenë në lëvizje. Jemi të lumtur për reagimin që kemi pasur në pjesën e dytë”. Situata po shkon mirë si tek Interi po ashtu edhe në kombëtare: “Kemi një objektiv të madh në klube dhe këtu në kombëtare kemi regjistruar fitore të rëndësishme. Shpresoj të vazhdoj në këtë mënyrë me Italinë dhe me Interin”.

Related posts

MAN CITY NË GARË PËR MESFUSHORIN/ Guardiola është i gatshëm të paguajë 60 milionë euro për yllin e Ajaxit

Isa.Autor

NIS KUPA E SHQIPËRISË/ Partizani dhe Kukësi do mësojnë kundërshtarët

Delo.autor

SUPERIORE/ Tirana fiton me përmbysje, “POKER” golash për 3 pikë jetike

Delo.autor

Leave a Comment