Futboll La Liga Sport

E BUJSHME NGA SPANJA/ Trajneri Zidane largohet nga Real Madrid. Ja kush e zëvendëson…

Sipas mediave spanjolle Real Madrid do të komunikojë ndërprerjen e bashkëpunimit me teknikut Zinedin Zidane javës tjetër dhe fill pas tij do të emërohet bashkëpunimi i ri me teknikun italian, Masimiliano Alegri.

Alegri është pa punë që nga viti 2019 kur u largua nga drejtimi i Juvetnusit, teksa ka qenë në pritje të një oferte nga klubet e mëdha.

Në krahun tjetër, është folur shumë për një afrim të Zidane në stolin e Juventusit, pasi Pirlo nuk ofron garancinë e duhur në Champions.

Related posts

XHESTI ME KRAHUN PARA TIFOZËVE/ Ja çfarë rrezikon Bale pas ndeshjes ndaj Atletikos (VIDEO)

Delo.autor

PROVAT/ Bagazhet në avion, rezervimi i hotelit dhe tamponët në Torino. Ja si Napoli apelon 3-0…

Delo.autor

KËRKON KUALIFIKIMIN NDAJ REALIT/ Manchester City duhet t’ia dalë pa futbollistin kryesor përballë “Los Blancos”

Delo.autor

Leave a Comment