Futboll Seria A Sport

MILAN SIGUROI NJË VEND NË CHAMPIONS/ Malidini: Kemi ende rrugë, në vend të dytë me meritë

Kapiten në fushë, por edhe jashtë saj, pavarësisht se aktualisht është drejtor i Milanit. Paolo Maldini shmang meritat personale në sukseset e kuqezinjve teksa në një intervistë tha:

“Secili ka pjesën e barabartë e ajo që askush nuk e mohon dot është fakti se e merituam. Jemi ekipi me moshë më të re në Itali dhe kemi për detyrë të harrojmë bëmat e Milanit të Berluskonit. Na është kërkuar të zvogëlojmë borderonë e në këto kushte ne drejtuesit duhet të jemi krijues. Klubi na ka mbështetur e trajneri me lojtarët janë treguar fantastikë”. Legjenga kuqezi pranoi edhe momentet e vështira gjatë sezonit, por profesioni i ri po i pëlqen tej mase.

“Ka pasur e do të ketë vështirësi, megjithatë nuk kemi pengje. Zgjedhjet e bëra na dhanë të drejtë e jo vetëm për sa u përket lojtarëve, por edhe për qëndrimin e mbajtur apo komunikimin. Roli im ka ndryshuar e më është dashur të mësohem. Kam punuar çdo ditë i dyzuar mes zyrës dhe fushës, por ia ka vlejtur ndaj uroj të vazhdoj ta bëj këtë rol ku vërtetë ndihem shumë mirë”. përfundoi Maldini.

Related posts

Ronaldinho: Beteja mes Messit dhe Ronaldos, gjë shumë e mirë për futbollin

Sadik.Autor

“KY MILAN MË JEP BESIM”/ flet Trajneri Giampaolo: Piatek duhet të jetë i kompletuar, në fushë i duhet…

Delo.autor

SHEIKU SYNON PËRFORCIME TË FUQISHME/ Treshes “VRASTARE” të PSG-së po i vjen FUNDI, ja sulmi i ri

Delo.autor

Leave a Comment