Basketball Sport Të tjera

E KISHTE VESHUR NË VITIN 1982/ Në SHBA shitet fanella e Michael Jordan me shifrën rekord prej…

Një fanellë e veshur nga legjenda e bastekbolli Majkëll Xhordan në vitin 1982 është shitur për shifrën rekord prej 1 milionë eurosh.

Fanella ishte veshur nga Xhordan në sezonin e dytë në Universitetin e Karolinës së Veriut. Kjo fanellë është e vetmja që përputhet me foton e tij në kopertinën e një reviste në vitin 1982.

Më parë është shitur dhe një fanellë e tij kur luante për Çikago Bulls për shifrën e 460 mijë eurove ndërsa një palë atlete Air Jordan u shitën për shifrën rekord të 426 mijë eurove në një ankand të mbajtur disa muaj më parë.

Related posts

Juventusi e ka seriozisht me RONALDON, gati oferta e parë zyrtare nga bardhezinjtë

Isa.Autor

RISI/ Zbuloni bukuroshen SEKSI që do të komentojë një mbrëmje të plotë të WWE (FOTO)

Isa.Autor

“NUK E KAM UNË NË DORË”/ Wanda Nara ia kalon “topin” Interit: Për mua, Icardi rinovon 100%

Delo.autor

Leave a Comment