Formula 1 Sport Të tjera

FORMULA 1/ Lewis Hamilton më i shpejti në Spanjë, siguron “pole position” nr.100 në karrierë

Lewis Hamilton me Mercedes siguroi “pole position” në pistën e Montemelo, ku nesër do të zhvillohet gara e Çmimit të Madh të Spanjës në Formula 1. Ky është “pole” nr.100 në karrierë për pilotin britanik, që dha kohën 1’16”741.

Në vendin e dytë u klasifikua makina Red Bull e Max Verstappen, shumë pranë saj të britanikut. Ndërsa i treti u rendit Valtteri Bottas me makinën tjetër Mercedes. Pra, në vijën e parë të nisjes do të jenë dy pretendentët kryesorë për titull, Hamilton e Verstappen.

Related posts

Juventus shpallet kampion, por ja se për çka luhet në javën e fundit në Serie A

Sadik.Autor

22 MILIONË EURO DHE ZERO GOLA/ Vjen lamtumira e dështimit më të kushtueshëm në historinë e klubit të Premier…

Delo.autor

LIVE/ Partizani-Skënderbeu: Dueli për titullin, “demat” dhe “ujqërit” përplasin brirët

Isa.Autor

Leave a Comment