Formula 1 Sport Të tjera

FORMULA 1/ Piloti Hamilton dhuron spektakël në Barcelonë, Verstappen dorëzohet në fund

Lews Hamilton ka fituar Çmimin e Madh të Spanjës.

Britaniku i Mercedes është shpërblyer nga strategjia e skuadrës, duke thelluar kryesimin në renditjen e pilotëve dhe duke e mbyllur garën para rivalit Max Verstappen (Red Bull), i detyruar të kënaqet përsëri me vendin e dytë.

Në vendin e tretë ka dalë Valtteri Bottas.

Ferrai ka mbetur përsëri jashtë podiumit, me Charles Leclerc që e ka mbyllur garën në vendin e katërt. Vendi i shtatë për pilotin tjetër të Ferrari-t, Carlos Sainz.

Related posts

E BUJSHME/ Ylli i Napoli afrohet me Interin, gati të refuzojë rinovimin!

Delo.autor

“PO MERRTE FRYMË, POR PASTAJ S’KISHTE…”/ Mjeku i Danimarkës: Ju tregoj çfarë na ndodhi me Eriksenin në fushë

Delo.autor

Miqësoret e kombëtares U-15/ Shqipëria mundet nga Maqedonia në ndeshjen e parë

Isa.Autor

Leave a Comment