Champions League Futboll Sport

“KISHA PREMTUAR SE…”/ Piu birrë nga atletet e Tuchel, tekniku gjerman komenton veprimin e mbrojtësit (VIDEO)

Tomas Tuhel ka komentuar një veprim të çuditshëm të mbrojtësit të bluve, Markos Alonso, i cili pas finales piu birrë nga atletja e teknikut gjerman duke i habitur të gjithë.

Tuhel u shpreh se ato atlete i kishte dhuratë nga presidenti i PSG-së, Naser El-Khelaifi dhe i kisha premtuar futbollistëve të PSG-së se do t’i vishja në finale, por nuk i vesha dhe dështuam.

“Kisha harruar që i kisha këto atlete në Paris dhe bëra një premtim se do t’i vishja kur të arrinim në finalen e Ligës së Kampionëve. Atletet ishin një dhuratë nga presidenti i PSG-së.

Unë i premtova stafit tim se do t’i vishja kur të shkonim në finale, por unë nuk i vesha dhe humbëm. Kështu që vendosa t’i vesh sot dhe funksionoi, fituam’’, tha Tuhel për ‘’Bein Sports’’.

Related posts

Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Lokomotiv Moscow

Q.Autor

“NE DO TË VAZHDOJMË ME KËTË RITËM”/ Flet trajneri Cungu: Dalim me objektivin që…

Delo.autor

Barcelona – Real Sociedad, formacionet zyrtare

Sadik.Autor

Leave a Comment