Futboll Kategoria Superiore Sport

MERKATO E VERËS/ E ardhmja e sulmuesit Asani larg Partizanit, ja klubi turk që tenton ta joshë…

Jasir Asani me shumë gjasa do të largohet nga Partizani. Ylli i “Demave të Kuq”, kërkon të vijojë karrierën jashtë Shqipërisë, teksa “Panorama Sport”, mëson se 26-vjeçari ka marrë një ofertë nga skuadra turke e Keçiorenguçu që tenton të joshë shkupjanin.

Vlen të theksohet se skuadra turke militon në Ligën 1, teksa e mbylli kampionatin në vendin e shtatë. Te skuadra e Keçiorenguçu aktivizohet edhe 2 shqiptarët e Kosovës, Ilir Mustafa dhe Arb Manaj. Për sa i përket Asanit, duke qenë lojtar i lirë, 26-vjeçari ka në dorë të zgjedhë me qetësi klubin e ri.

Sulmuesi realizoi një sezon të kënaqshëm me Partizanin, ku realizoi edhe 9 gola.

Related posts

NUK NDALET REAL MADRID/ I ndihmuar nga një devijim, Valverde ndëshkon Sociedad (VIDEO)

Delo.autor

LEGJENDA E MANCHESTER UNITEDIT/ Rooney deklaron: Van Gaal ka qenë trajneri më përgatitur se…

Delo.autor

Chelsea e pëson në fillim të pjesës së dytë (VIDEO)

Q.Autor

Leave a Comment