Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

“LEGJEONARËT”/ Paraqitje e shkëlqyer në kampionat, Trashi dhe Solomon nderohen në Kuvajt (FOTO)

Dy ish-lojtarët e Partizanit, Lorenc Trashi dhe Theofilus Solomon, po shkëlqejnë në Kuvajt, aty ku aktivizohen me skuadrën e Al Qadsia.

Sulmuesi nigerian madje ishte protagonist me gol në fundjavë, teksa shënoi në barazimin 3-3 ndaj rivalëve të Al Arabi.

Ndërkohë paraqitje ët shkëlqyer tregoi edhe Trashi, i cili përveç se ishte i pakalueshëm në mbrojtje i dha skuadrës një ndihmë të madhe edhe në sulm. Pikërisht për shkak të formës së mirë të treguar, te dy futbollistët kanë marrë një vlerësim në Katar, teksa janë zgjedhur në formacionin e javës.

Related posts

Milan kthen sytë nga Chievo Verona, kuqezinjët harrojnë Europa League

Q.Autor

Chelsea nuk heq dorë nga Sandro, por Juventus kërkon 60 milionë euro

Q.Autor

EFEKTI MOURINHO/ Shikoni çfarë bën djaloshi që shoqëron Hysajn (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment