Eredivisie Futboll Sport

MADHËSHTOR/ Ajax shpallet kampion i Holandës, shikoni festën e çmendur të lojtarëve (VIDEO)

Ajaksi mposhti 4-0 skuadrën e Emenit, dhe shpallet zyrtarisht kampion e Holandës 3 javë para përfundimit të kampionatit.

Ishte një ndeshjes statistikash për Ajaksin pas një pjese të parë të mbyllur në avantazhin e një goli, holandezët ja dolën të shënojnë dhe tre herë të tjera në pjesën e dytë.

Ajaksi kryeson prej shumë javësh kampionatin, duke e thelluar në 15 pikë diferencën me PSV-n e vendit të dytë. Ky është triumfi i 35-të në histori për skuadrën e Ajaksi.

Related posts

TREGON PËR PROBLEMET E TIJ ME DEPRESIONIN/ Ish-bomberi anglez: 5 vitet e fundit kanë qenë një mu* për mua

Delo.autor

Pastore i hapur për t’u larguar nga PSG: “Do të shohim…”

Sadik.Autor

LIVE/ Teuta-Kamza: Drithërima në portën e durrsakëve, Hidi i mohon 2 herë golin skuadrës mike (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment