Futboll Kategoria Superiore Sport

BARAZIM PA GOLA/ Tirana djeg shansin për të tentuar mrekullinë dhe ndan pikët me Bylis-in në “Adush Muça”

Është mbyllur në barazim pa gola sfida mes Bylisit dhe Tiranës e vlefshme për javën e 31-të të Kategorisë Superiore. Një barazim i hidhur ky për bardheblutë e Orges Shehit, që kanë djegur shansin për të tentuar mrekullinë.

Kryeqytetasit shpërdoruar raste të shumta shënimi me anë të Seferit, Torasës dhe Ismailgecit, pa mundur të dalin nga fusha e “Adush Muçës” me 3 pikë. Ndërkohë në pozicionin ku ndodhen, kjo pikë mund të konsiderohet e artë për ballshiotët e Dovedan, që kanë ngshtuar diferencën me Kastriotin, që u mposht ndaj Skënderbeut.

Related posts

AHMETAJ DREJTORI I RI I TIRANËS/ Zbulohen prapaskenat tek “bardheblutë”

Delo.autor

“A JE I ÇMENDUR?” De Biasi zbulon bisedën e veçantë me Dukën për aktivizimin e Hysajt

Delo.autor

CR7 “HEROI” I JUVENTUSIT/ Shihni dy golat që i dhanë shpresë “Zonjës së Vjetër”

Delo.autor

Leave a Comment