Futboll Seria A Sport

INTER KAMPION I SERIE A/ Nuk përmbahen tifozët “Zikaltër”. Shikoni festën e çmendur në “Piazza Duomo” (VIDEO)

Interi u shpall matematikisht kampion e Serisë A ditën e sotme, teksa ky është triumfi i 19-të në histori për klubin zikaltër.

Në Itali tifozët e Interit e kanë pritur me mjaft gëzim këtë triumf teksa kanë dalë ne vendin simbol të ekipit ‘Piazza Dumo’ duke festuar shpalljen si kampionë të Italisë.

Në video shikohet numri i madh i njerëzve të pranishëm të cilët në duar mbajnë flamuj dhe flakadanë.

Ndërkohë nuk mungojnë dhe makinat e shumta të cilat janë nisur drejt festës së madhe të tifozëve.

VIDEO

Related posts

NË PRAG TË NDESHJES NDAJ “ZONJËS SË VJETËR”/ Klubi Frosinone: Janë të shqetësuar kur luajnë ndaj nesh…

Delo.autor

Një miliarder amerikan mund të shpëtojë Milanin

Sadik.Autor

Historia e një fëmijë që insiston, si e siguroi ai autografin e Ronaldos

Q.Autor

Leave a Comment