Champions League Futboll Sport

MANCHESTER CITY-PSG/ Mbappe nis nga stoli, Guardiola kërkon të shkruajë historinë (FORMACIONET ZYRTARE)

Manchester City e pret PSG-në në kuadër të ndeshjes së dytë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Në ndeshjen e parë të zhvilluar në ‘Parkun e Princave’, anglezët kishin marr fitore të madhe me rezultat 2-1.

Për këtë ndeshje Pep Guardiola ka zgjedhur të luajë me emra si Riyad Mahrez, Phil Foden e Bernardo Silva në sulm.

Në anën tjetër Maurizio Pochettino i ka besuar Mauro Icardit dhe Neymarit në sulm, ndërsa Kylian Mbappe nis nga stoli.

FORMACIONET ZYRTARE

Manchester City: Ederson; Walker, Stones, Rúben Dias, Zinchenko; De Bruyne, Fernandinho, Gündogan; Mahrez, Foden, Bernardo Silva.

PSG: Keylor Navas; Florenzi, Marquinhos, Kimpembe, Diallo; Ander Herrera, Paredes, Verratti; Di Maria, Icardi, Neymar.

Related posts

NË ANGLI ZBARDHIN DETAJE/ Dy pista për Mbappe, “gjeli” më i famshëm vendos kushte

Delo.autor

MREKULLIA E FUTBOLLIT/ Dy gola të super të shpejt në ndeshjen Arsenal – Vorskla

Isa.Autor

PESË SHQIPTARË NË FORMACION/ Skuadra zviceriane triumfon në ndeshjen e parë të kampionatit

Delo.autor

Leave a Comment