Futboll Sport

MAQEDONIA E VERIUT/ Shkëndija fiton mes vuajtjesh, Shkupi zyrtarisht në Europë. Ja renditja…

Ditën e sotme u luajtën 6 sfidat e vlefshme për javën e 32-të në kampionatin maqedonas të futbollit.

Shkëndija arriti të marrë një fitore të madhe 4-3 në transfertë ndaj skuadrës së Makedonija, teksa vendimtar për tetovarët ishte dygolëshi i Besart Ibrahimit.

Shkupi nuk shkoi më shumë se një barazim pa gola 0-0 kundër Pelister, por lajmi i madh për kryeqytetasit është se vitin tjetër do të marrin pjesë në kualifikueset e Ligës së Europës.

NË sfidat e tjera Struga mundi 1-0 Vardarin, Rabotnicki mposhti në shtëpi 3-1 Sileksin, Renova humbi 2-0 në transfertën ndaj Borecit ndërsa Belascia u mund 0-2 në shtëpia nga Akademija Pandev.

REZULTATET

Belasica-Akademija Pandev 0-2
Shënues:Panoski 2’, Krstovski 14’

Borec-Renova 2-0
Shënues: Mishov 31’, Basa 90+2’

Makedonija-Shkëndija 3-4
Shënues: Fazli 33’, Da Silva (pen) 37’, Bozinovski 83’/ Ibrahimi 33’, 15’, Elezi 51’, Alimi 90+1’

Rabotnicki-Sileks 3-1
Shënues: Stankovski 22’, Todorovski 68’, Djurdeviç 70’/ Shterev 10’

Shkupi-Pelister 0-0

Struga-Vardar 1-0
Shënues: Altiparmakovski 67’

Related posts

MENDON PËR MERKATON E VERËS/ Atletico Madrid i fiksuar pas yllit të Lyon, ofron 30 milionë euro

Delo.autor

LIVE/ DZEMAILI kalon në epërsi Zvicrën me një gol spektakolar (VIDEO)

Isa.Autor

“LOJTARI I LITUANISË SI PORTIER”/ Reja: Mungojnë lojtarët e golit, ja pse e ndërrova Lenjanin dhe Kumbullën

Delo.autor

Leave a Comment