Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

PO SHKËLQEN NË KAMPIONATIN TURK/ Sulmuesi Abazaj protagonist me gol ndaj Ankarasporit

Sulmuesi shqiptar është bërë protagonist ditën e sotme duke shënuar golin e epërsisë së skuadrës së tij Istanbulspor në sfidën ndaj Ankarasporit në Ligën e Parë turke.

Në minutën e 5-të të takimit Abazaj shfrytëzoi saktësisht pasimin e shokut të tij Ajçiçek për të kaluar skuadrën e tij në epërsi.

Ky është goli i 4-ët për 24 vjeçarin me fanellën e Istanbulsporit ndërkohë që ka dhënë dhe 5 asist. Kujtojmë se Abazaj luan në një ekip me sulmuesin tjetër shqiptar Eduart Rroca.

Ndeshja midis Ankasporit dhe Istanbulsporit po luhet dhe rezultati është 0-1.

 

Related posts

DEKLARATA BEFASUESE PËR SHOKËT E KIPIT/ Lojtari i PSG: E ardhmja e Neymar dhe Mbappe tek….

Delo.autor

REALIZOI DOPIETË KUNDËR MAQEDONISË/ Mesfushori Wijnaldum kalon Van Basten dhe hyn në historinë e Holandës

Delo.autor

Zaydou Youssouf në “radarin”, e klubit nga La Liga

Sadik.Autor

Leave a Comment