Moto GP Sport Të tjera

MOTO GP/ “Pole position” i katërt radhazi për pilotin Quartararo në Jerez

Përsëri Fabio Quartararo në Jerez.

Me kohën 1:36.755 ka siguruar pole position para Morbidelli-t dhe dy Ducati-t e Miller dhe Bagnaia.

Quartararo është piloti i parë që siguron katër pole në Jerez.

Nuk kanë arritur të kualifikohen në Q2 Marc Marquez (14) dhe Valentino Rossi (17).

Related posts

PO SHKËlQEN ME MILAN/ Klubi i Premier League në “sulm” për Rafael Leaon

Delo.autor

SHAQIRI REAGON PËR AKUZAT ME STOKEN/ “Jam fitues i Champions League, meritoj respekt!”

Isa.Autor

PAS FITORES NDAJ SCHALKES/ Guardiola: I falëm dy gola, nuk jemi akoma gati për…

Delo.autor

Leave a Comment