Futboll Seria A Sport

TRANSFEROI KUMBULLËN DHE RRAHMANIN/ Presidenti i Veronës nën hetim nga prokuroria. Ja për çfarë akuzohet…

Presidenti i Hellas Veronës, Mauricio Seti është vënë nën hetim nga prokuroria e Bolonjës për skemën e mashtrimit të pastrimit të parave teksa i janë sekuestruar dhe 6.5 milion euro pasuri.

Seti do të duhet të përballet me hetimin, pasi dyshohet se ka abuzuar me disa fonde duke i përdorur paratë e klubit për një biznes tjetër në mënyrë që mos të falimentonte.

Presidenti Italian është i lidhur me dy lojtarët shqiptarë, Amir Rrahmani dhe Marash Kumbulla, pasi dyshja luajtën së bashku sezonin e kaluar para se të transferoheshin tek skuadrat e Napolit dhe Romës.

Related posts

Vit i ri, avaz i vjetër. PSG e nis 2018-ën në mënyrë spektakolare

Q.Autor

RIKTHEHET OPTIMIZMI TEK MAN UNITED/ Juan Mata: Koha për të buzëqeshur sërish, me Solskjaer është…

Delo.autor

REFORMA NË KOMPETICIONET EUROPIANE/ Andrea Agnelli: Klubet kuptuan gjithçka, që ky është fillimi i një…

Delo.autor

Leave a Comment