Futboll Sport

ZYRTARE/ Shënoi 20 gola dhe 8 asiste në sezonin e kaluar, klubi i Superligës prezanton sulmuesin brazilian…

Skuadra e Superligës kosovare, Llapi nuk ka pritur hapjen e merkatos, teksa ka prezantuar afrimin e parë për seronin e ardhshëm.

Nëpërmjet faqes zyrtare, klubi llapjan, ka prezantuar afrimin e sulmuesit brazilian, Alef Firminjo Dos Anjos. Ky i fundit sezonin e kaluar ishte pjesë e skuadrës së NK Dubrava në Ligën e Dytë në Kroaci, ku ishte nga lojtarët më të mirë të sezonit, duke shënuar 20 gola dhe duke dhënë 8 asiste gjatë gjithë kampionatit, në 26 ndeshje të zhvilluara.

Dos Anjos është bashkuar me Llapin që në muajin prill, teksa tashmë ka bindur drejtuesit dhe është bërë zyrtarisht pjesë e skuadrës.

Related posts

SKEDINA E DITËS/ Ja SUPER ndeshjet që ju bëjnë MILIONERË sot (FOTO)

Isa.Autor

RIKTHEHET TEK FITORJA NË KAMPIONAT/ Teuta mposht “Shkodranët” dhe ngjitet në vendin e katërt

Delo.autor

SHTATË ORË NË BURG/ Arrestohet portieri kampion bote, francezi u kap I DEHUR në…

Isa.Autor

Leave a Comment