Futboll Sport

ZYRTARE/ Skuadra holandeze “fiksohet” pas shqiptarëve, mesfushori 22-vjeçar firmos me skuadrën e…

Toni Domgjoni është shqiptari i rradhës që do të veshë fanellën e skuadrës holandeze të Viteshes.

Pas Milot Rashicës dhe Armando Brojës i cili u aktivizua në këtë sezon, skuadra e njohur holandeze ka prezantuar sot në selinë e klubit mesfushorin shqiptar me pasaportë zvicerane, Toni Domgjoni.

Mesfushori 22-vjeçar vjen nga Zyrihu ku është aktivizuar për 4 sezone dhe ndërmerr një hap të madh të karrierës duke shkuar me një kampionat të madh si ajo e Holandës.

Domgjoni është aktivizuar me moshat e Zvicrës nga U-18 deri tek U-21 dhe me fanellën e Zyrihut në këtë sezon ai ka luajtur në të gjitha kompeticionet në 33 ndeshje ku ka realizuar 3 gola dhe ka dhuruar 2 asiste.

Related posts

PLAS TEK LAÇI/ Mbrojtësi Malota largohet pas debatit me presidentin Laska

Delo.autor

ZBULON EKIPIN E ËNDRAVE/ “BOMBERI” Piatek: Që i vogël më pëlqente skuadra…

Delo.autor

HUMBI JETËN NË FUSHË/ Dalin pamjet e momentit tragjik të futbollistit shqiptar në Greqi (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment