Futboll Sport

“E NDJEVA QË DO TË ISHTE DITË SPECIALE”/ “Heroi” Dolberg: Kur po shëtisnim në qytet…

Sulmuesi Kasper Dolberg u bë heroi i Danimarkës në fitoren e thellë 4-0 në sfidën ndaj Uellsit.

Pas ndeshjes, 23 vjeçari u shpreh se ishte mjaft i lumtur për golat e realizuar dhe se e kishte ndjerë që do të ishte një ditë magjike që nga rruga që ndoqi për të shkuar te stadiumi.

‘’Sigurisht jam i lumtur. Kjo është diçka që po e prisja, sidomos kur u ula në stol nga trajneri. Sot, kur po shëtisnim nëpër qytet dhe po ecnim për tek stadiumi, e ndjeva që do të ishte diçka speciale për mua. Sot, gjithçka shkoi mirë’’, tha Dolberg.

Related posts

HARRON ELEMINIMIN/ Ronaldo kërkon rekordin e madh kundër Fiorentinës

Delo.autor

TIRANA-KASTRIOTI/ Mema synon fitoren për të siguruar mbijetesën (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

LIVE/ Superiore: Mbyllet ndeshja Skënderbeu-Partizani. Rezultati 1-1

Delo.autor

Leave a Comment