Futboll Sport

“NUK SHKOI SIÇ DONIM NE”/ Gareth Bale zemërohet dhe braktis intervistën (VIDEO)

Uellsi u eliminua nga Europiani duke u turpëruar nga Danimarka me rezultatin 4-0.

Kapiteni i uellsianëve, Gareth Bejl nuk e fshehu zhgënjimin për eliminim mes turpit por pranoi gabimet që skuadra e tij bëri gjatë ndeshjes teksa një pyetje mbi tërheqjen nga kombëtarja e acaroi së tepërmi yllin e Realit i cili braktisi intervistën.

‘’Nuk shkoi siç donim ne. Nga pika jonë e këndvështrimit ne e nisëm mirë, por loja më pas ndryshoi. Ne tentuam të luanim në pjesën e dytë, por bëmë një gabim ku pësuam golin dhe aty u vranë shpresat tona.

Ta mbyllësh kompeticionin kështu është zhgënjim. Shokët e skuadrës janë të frustruar, me nerva. Do të preferoja të dilnim nga kjo gjendje.

Është zhgënjim, kjo është ajo që mund të them. Ne humbëm një mundësi, por nuk mund ta hedh poshtë përpjekjen e skuadrës, kjo është minimalja. Jam ende krenar për ta’’, tha Bejl.

Related posts

SPECIALE/ Njihuni me grupi e studimeve teknike të FIFA-s në Kupën e Botës “RUSI 2018”

Sadik.Autor

Juve e Bayerni e duan gjithashtu Richarlisonin

Sadik.Autor

MOURINHO U ZYRTARIZUA TEK STOLI I ROMËS/ Ja ku renditet mes 10 trajnerëve më të paguar në botë…

Delo.autor

Leave a Comment