Futboll Sport

“EURO 2020″/ Finalja e parakohshme, ja cili do të vendosë drejtësi në Angli-Gjermani…

Deni Makelie do të jetë arbitri i supersfidës që do të luhet të martën në “Wembley” të Londrës. Holandezi deri tani ka arbitruar dy ndeshje në Europian, përfshirë dhe atë të hapjes në Romë, Itali-Turqi.

Asistentë të tij do të jenë Stegstra Hesel dhe Jan de Vrajs.

Në VAR, Makeli do të ndihmohet nga Kevin Blum dhe spanjolli Inigo Prieto.

Arbitër i katërt do të jetë serbi Srdjan Jovanoviç. Një ndeshje e rëndësishme kjo për treshen holandeze.

Related posts

PLASIN POLEMIKAT NË ITALI PAS DEKLARATËS SË VAN BASTEN”/ Djali i Maradonës: Nuk dua ta çoj në gjyq

Delo.autor

ANGLI-SHQIPËRI/ Sërish rokadë fanellash në Kombëtare, Bajrami i merr numrin… Manajt (VIDEO)

Delo.autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Atletico Bilbao-Barcelona. Rezultati 1-0

Delo.autor

Leave a Comment