“EURO 2020″/ Suedia mposht me përmbysje Poloninë dhe ruan vendin e parë

Suedia ka triumfuar mes drithërimash ndaj Polonisë me rezultatin 3-2. Takimi nisi vrullshëm teksa Forsberg realizoi në minutën e dytë.

Dyfishimi i rezultatit erdhi përsëri nga Forsberg i cili shënoi në minutën e 59.

Levandovski me një supergol ngushtoi diferencat në minutën e 61 dhe më pas sërish sulmuesi i Bajernit të Mynihut realizon në minutën e 84.

Klaeson bën heroin teksa shënon në minutën 90+2’ duke i dhënë fitoren kombëtares skandinave.

Në Grupin E, kualifikohen Suedia dhe Spanja ndërsa në vendin e tretë renditet Slovakia dhe Polonia eliminohet direkt.