Futboll Sport

FOTOT/ Tifozja më tërheqëse e “Euro 2020” që u fut në mes të fushës duke bllokuar ndeshjen

Një vajzë ndërpreu ndeshjen mes Finlandës dhe Belgjikës në “Euro 2020”, duke kaluar të gjitha barrierat për të reklamuar veshjen e saj.

Sapo zbriti në fushë, vëmendjen e mori ajo që shkruhej në veshjen e saj, ku ishin disa shkurtime fjalësh “WTF Coin”, të cilën duket se ia referoi kriptovalutave, monedhave dixhitale që janë komentuar shumë gjatë viteve të fundit.

Por vajza nuk arriti të qëndronte gjatë, pasi menjëherë ndërhynë forcat e sigurisë, të cilat  e shoqëruan, duke e nxjerrë jashtë që të mos pengonte mëtej ndeshjen mes Belgjikës dhe Finlandës.

Sa i përket rezultatit sportiv, ky takim përfundoi me shifrat 2-0 në favor të Belgjikës.

A woman enters the pitch as a security stops her during the Euro 2020 soccer championship group B match between Finland and Belgium at Saint Petersburg stadium, in St. Petersburg, Russia, Monday, June 21, 2021 (Lars Baron/Pool via AP)

Belgium's Romelu Lukaku celebrates scoring a goal that was later disallowed, during the Euro 2020 soccer championship group B match between Finland and Belgium at Saint Petersburg Stadium in St. Petersburg, Russia, Monday, June 21, 2021. (Anatoly Maltsev/Pool Photo via AP)

 

Related posts

KORONAVIRUSI/ Statuja e Maradonës bëhet simbol i luftës kundër COVID-19

Delo.autor

“PO FLASIM PËR NJË TRAJNER TË NIVELIT TË LARTË”/ Mesfushori Kroos: Lopetegui pati një moment të ndyrë në…

Delo.autor

LAJM I MADH/ Izmir Smajlaj, pjesë e Olimpiadës “Tokio 2020”

Delo.autor

Leave a Comment