Futboll Sport

MOSMARRËVESHJA/ U largua pas 11 vitesh nga Juventusi, ja pse Alegri nuk e përshëndeti Paratiçin

Në lamtumirën e Fabio Paratiçit ishin të pranishëm të gjithë eksponentët më të lartë të Juventusit. Mungesa e vetme që ra në sy ishte ajo e Masimiliano Alegrit.

Ky fakt konfirmon raportin joideal që ish-drejtuesi ka me trajnerin e ri të “Zonjës së Vjetër”.

Në fakt, përpara firmës me Alegrin u përfol se trajneri kishte vënë si kusht për kthimin, pikërisht largimin e Paratiçit që largohet kështu nga bardhezinjtë pas 11 vitesh bashkëpunim

Related posts

E veçanta e këtij Botërori/ Vjehrri dhe ish-dhëndrri, bashkë në një ekip

Sadik.Autor

SKANDAL NË SERBI/ Crvena Zvezda luan në Kupë në territorin shqiptar

Delo.autor

“MË MUNGON SHUMË BABA”/ Djali i vogël i Maradonës bën postimin emocionues në rrjetet sociale (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment