Futboll Seria A Sport

“NA PREMTOVE SE NUK DO E VISHJE ATË FANELLË TË NDYRË”/ Tifozët e Parmës kundër Bufton: Ike si mercenar (FOTO)

Xhanluixhi Bufon u largua nga Juventusi, teksa rikthehet te Parma pas plotë 20 viteve, teksa luajti për ta në 2001 për herë të fundit. Megjithatë portieri italian nuk është pritur shumë mirë nga tifozët e Parmës, të cilët nuk e kanë harruar atë që ndodhi 20 vite më parë, kur Bufoni i braktisi për Juventusin.

“U largove si mercenar, nuk mund të kthehesh si hero tani. Ndero fanellën.”, shkruhej në banderolë. Gjithashtu në faqen e internetit, ultrasit e Parmës kanë shkruar: “20 vjet më parë na premtove se nuk do e vishje kurrë atë fanellë të ndyrë. Ndërsa 3 javë më pas nga Australia nënshkruar për ta. Tani ktheheni te klubi i vetëm që iu lejoi të fitoni në Europë. Ajo që na mbetet t’iu themi është se për ne mbeteni një njeri i vogël. Ndero fanellën”.

Related posts

Spanjë U21-Shqipëri U21/ Iberikët dyfishojnë shifrat, talenti i Realit mposht Selmanin (VIDEO)

Isa.Autor

“KEMI BËRË SHUMË GABIME GJATË KËTIJ SEZONI”/ Pirlo: Interi superior? Ishin më të uritur dhe…

Delo.autor

RUSI 2018/ Gjenerata “e artë” spanjolle, luan Botërorin e fundit

Sadik.Autor

Leave a Comment