Futboll Seria A Sport

PO SHKËLQEN NË “EURO 2020″/ Xhevahiri i Italisë “tradhton” Juventus, tani Sassuolo kërkon 20 milionë më shumë

Vlera e Manuel Locatelli po rritet dita ditës dhe pas provës së shkëlqyeshme dhe dy golave kundër Zvicrës, ankandi bëhet edhe më i ndezur!

Në Itali, zbulon Gazzetta dello Sport, i vetmi që mund ta përballojë duket se është Juventus, por tashmë do të duhen 60 milion euro për të bindur Sassuolo që të lëshojë xhevahirin.

Federico Cherubini, kreu i zonës teknike të Juventusit, ka biseduar me Giovanni Carnevali, CEO i Sassuolo, prej muajsh tani.

Gjithashtu përmenden homologët teknikë (Rovella, Fagioli ose Dragusin), por aspekti kryesor për t’u sqaruar është ai financiar.

Juventusi fillon me 25 milionë euro, mbase mund të arrijë edhe 30. Të dy drejtuesit i kanë premtuar vetes që të flasin për këtë ballë për ballë javën e ardhshme, por nëse Locatelli vazhdon kështu, atëherë klube të tjera nga Premier League mund të futen në lojë…

Related posts

NUK KANË MARRË ENDE SHPËRBLIMET/ Revoltohen Calja dhe Smajlaj: “Nuk jemi sportista amatorë”

Isa.Autor

KA EDHE KËSHTU/ Uniformat më të çuditshme që keni parë ndonjëherë (FOTO)

Isa.Autor

BARCELONA-GIRONA/ “Jashtëtokësori” i kundërpërgjigjet Saiz me një “PERLË” (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment