Futboll Sport

NATË PËR T’U HARRUAR/ Ronaldo dhe Morata mbyten nga vërshëllimat në Madrid

Ndeshja e Cristiano Ronaldos kundër Spanjës nuk ishte e lehtë. Portugalia u ndal në 0-0, ylli i Juventusit nuk shkëlqen, ndoshta edhe sepse luan në një atmosferë të veçantë.

Wanda Metropolitano, në të cilën kishte 1,500 tifozë, nuk kurseu ish-idhullin e Real Madrid, rivali historik i Atletico Madrid.

Me çdo top të prekur, britmat dhe murmuritjet filluan nga tribunat. Kthimi i CR7 në Madrid nuk ishte ashtu si pritej…

Por, mbrëmje e vështirë ishte edhe për Alvaro Morata. Kthimi i tij në Wanda Metropolitano nuk ishte ashtu siç do ta imagjinonte. Në pronësi të Atletico Madrid, por i huazuar te Juventus, ai humbi një mundësi të madhe në fund, duke dërguar topin në traversë ballë për ballë me portierin.

Rrjetet sociale u lëshuan menjëherë, duke përmbytur djalin e shkollës së Real Madridit me kritika.

Për më tepër, nuk kishte mungesë të brohoritjeve kundër tij nga tribunat. Turbulenca në Wanda për Alvaro.

Related posts

SHËNOI GOL FENOMENAL/ Te Arsenal preferojnë XHAKËN mbi Roberto Carlos (FOTO)

Isa.Autor

CHAMPIONS LEAGUE/ Pas një goditje nga këndi, Chalobah ndëshkon Juventus (VIDEO)

Delo.autor

Messi një ‘jashtëtokësor’, njihuni me 5 rekordet që theu argjentinasi sot në ‘El Clasico’

Q.Autor