Futboll Sport

NDESHJA E REKORDEVE/ Futbollisti gjerman hyn në histori me golin e shënuar ndaj Portugalisë

Gjermania arriti një triumf të madh duke mundur Portugalinë me rezultatin e thellë 4-2. Ishte një sfidë mes rekordesh pozitive dhe negative pasi u shkaktuan dhe dy autogola.

Por mesfushori i Gjermanisë, Kai Haverc ka regjistruar një rekord personal me golin e shënuar ndaj Portugalisë.

Futbollisti i Çelsit është bërë lojtari më i ri i Gjermanisë që shënon në Kampionatin Europian. Haverc është vetëm 22 vjeçar, por cilësohet si talent me të ardhme të madhe në futboll.

Related posts

SKANDALI/ Akuzat për lidhje me krimin e organizuar, jep dorëheqjen presidenti i Federatës së Futbollit…

Delo.autor

MBI TË ARDHMEN E YLLIT FRANCEZ/ Inda: PSG do t’i ofrojë 225 milionë euro Mbappe-së për të refuzuar…

Delo.autor

SKUADRA AKTUALE, PLUS TRE YJE! “The Sun” zbulon top-formacionin e Realit

bora.autor

Leave a Comment