Futboll Sport

BËN GJESTIN E MADH/ UEFA shpall mesfushorin Eriksen lojtarin e ndeshjes Danimarkë-Finlandë

E gjithë bota shtangu para rastit të Kristian Eriksen, i cili pësoi atak kardiak në fundin e pjesës së parë.

Eriksen u dërgua menjëherë në spital duke marrë ndihmë të specializuar mjekësore. Burime pran lojtarit bënë të ditur gjendjen pozitive të mesfushorit i cili kishte reaguar pozitivisht në spital.

Ndeshja midis Danimarkës dhe Finlandës nisi me 1 orë e gjysmë vonesë, teksa këta të fundit ia dolën në triumfonin me rezultatin minimal 0-1.

UEFA ka bërë publike dhe lojtarin e ndeshjes, i cili është shpallur pikërisht Kristian Eriksen.

Një gjest i madh ky nga selia numër 1 e futbollit europian, duke përkrahur futbollistin që të rikthehet shpejt dhe të hedhë pas krahëve rastin serioz.

Related posts

Gentian Mezani: Puna e një sezoni nuk zhvlerësohet sonte, falënderoj të gjithë skuadrën

Sadik.Autor

NGA “SAN SIRO” TEK CHAMPIONSI/ Rrëfehet presidenti i Milanit: Që të fitosh në futboll, ke nevojë për…

Delo.autor

ANALIZA/ Bayern Munich, një makineri perfekte që mundi edhe… teknologjinë

Delo.autor

Leave a Comment