Futboll Sport

TURQI-ITALI/ Me maska duke ruajtur distancën sociale, në ”Olimpico” rikthehet magjia e tifozëve (FOTO)

Në pritje të sfidës hapëse Itali-Turqi, tifozët e dyja përfaqësueseve kanë filluar të mbushin shkallët e ‘’Stadio Olimpcio’’ teksa do të jetë 16 mijë numri i të pranishmëve në këtë ndeshje.

Në imazhet e publikuara në rrjetet sociale shikohet akomodimi i tifozëve ku disa prej tyre mbajnë ende maskë dhe disa të tjerë kanë menduar të ‘’thyejnë’’ rregullin dhe të ndiejnë magjinë e stadiumit pas gati 1 viti e gjysmë mungesë.

Nuk mund të mos mungonte as distanca sociale, pasi është parimore dhe e kërkon protokolli i UEFA-s.

Related posts

OPINION NGA RIVALDO/ Barcelona nuk e përmbys dot PSG-në, le të marrë Ramos…

Delo.autor

SPAL-JUVENTUS/ Allegri kërkon të paktën një pikë për t’u shpallur kampion (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Ka gol në ndeshjen Barcelona – Chelsea/ Shënon Messi

Q.Autor

Leave a Comment