Futboll Seria A Sport

ZYRTARE/ Klubi i Serie A bën goditjen e parë në merkato, siguron shërbimet e mbrojtësit 22-vjeçar

Skuadra e sapo ngjitur në Serinë A italiane, Venecia ka bërë goditjen e parë në merkato duke siguruar shërbimet e mbrojtësit të majtë Dejvid Shneg i marrë nga skuadra austriake e LASK Linz.

Gjatë sezonin të kaluar i huazuar tek skuadra e WSG Tirol, Shneg koleksionoi 31 paraqitje në të gjitha kompeticionet ku realizoi 2 gola dhe dhuroi 4 asist.

22-vjeçari nga skuadra e Venecias shihet si një goditje e madhe e prespektivës duke parë edhe moshën e tij të re. Gjatë sezoneve të kaluara Shneg ka mbajtur veshur dhe fanellën e njohur të Lifering e cila në këtë sezon ishte në Ligën e dytë austriake.

Related posts

FALET MANCHESTER CITY/ Zyrtari i lartë i futbollit sulmon “CAS”: Nuk ka standarte

Delo.autor

FITOJNË ME PËRMBYSJE/ Dopieta e Firminos dhe Manes ndjek rivalin në krye të renditjes

Delo.autor

LEGJENDA E SPANJËS DHE BARCELONËS/ Iniesta: Shkaktari kryesor ishte Mourinho, marrëdhënie jo të mira

Isa.Autor

Leave a Comment