Sport Të tjera

“ANULONI OLIMPIADËN”/ Qindra japoneze portestë gjatë ceremonisë së hapjes “Tokio 2020” (FOTO)

Gjatë zhvillimit të ceremonisë së hapjes së Olimpiadës “Tokyo 2020”, një grup njerëzish (me qindra) u mblodhën jashtë Stadiumit Olimpik Japonez për të kontestuar zhvillimin e eventit të madh sportive për shkak të situatës së krijuar nga rritja e infektimeve me Koronavirus.

Qindra prej tyre u derdhën në sheshin pranë stadiumit, duke kënduar në kor edhe gjatë paradës. Nuk munguan pankartat me kërkesa të tilla si” “Anuloni Olimpiadën e Tokios”, “Jo Olimpiadës”. Një qëndrim i qartë nga një numër i madh civilësh, i kontrolluar në çdo rast nga policia lokale.

Related posts

PLAS KEQ TEK ARSENAL/ Lojtarët sherr me njëri-tjetrin para fillimit të ndeshjes (VIDEO)

Delo.autor

BARCELONA-VALLADOLID/ Koeman i beson treshes së sulmit Griezmann, Dembele dhe Messi (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Luhet java e 34 e Superligës. Kukësi ndëshkon Luftëtarin me Dzaria

Sadik.Autor

Leave a Comment