Basketball Sport Të tjera

BASKETBOLL/ Lakers merkato e fuqishme, vë në shënjestër dy yjet e NBA-së

Skuadra e Lakers, pas një sezoni zhgënjyes, ku u eliminua në çerekfinalet play off nga Utah Jazz, ka nisur të mendojë që tani për sezonin e ri. Drejtuesit e ekipit kalifornian janë vënë në kërkim të një lojtari “big” në NBA, për të ndihmuar LeBron James dhe Anthony Joshua.

Sipas mediave amerikane, Lakers janë vënë në ndjekje të Chris Paul, që këtë sezon luajti me Phoenix. Një organizator i fortë dhe me shumë përvojë në NBA, që do të ndihmojë Lakers.

Emri i dytë në listë është Russell Westbrook, që luan me Washington. Nëse për të parin marrëveshja është më e lehtë, për të siguruar shërbimet e Westbrook ekipoi i Lakers mund të heqë dorë nga Dennis Schroder, Kyle Kuzma apo Taleon Horton-Tucker.

Chris Paul duhet të vendosë brenda datës 1 gusht për të ardhmen e tij, nëse do të shfrytëzojë opsionin e “player option” me vlerë 44 milionë dollarë për seoznin e ardhshëm.

Related posts

SHKELJA E PROTOKOLLIT ANTI-COVID/ Presidenti Lotito dënohet me 12 muaj ndalim, ja gjoba për Lazion…

Delo.autor

DEKLARATA E BUJSHME/ Legjenda e “Djajve të Kuq” sulmon: Futbolli i Van Gaal ka qenë më i keqi se…

Delo.autor

Shokon futbollisti anglez/ I paguanim ”gjobën” shokut nëse shkonim me ish-të dashurën

Isa.Autor

Leave a Comment