Futboll Sport

BROJA I PAPËRMBAJTSHËM TEK CHELSEA/ Shënon edhe në miqësoren e dytë (VIDEO)

Armando Broja është sulmuesi tjetër i ri shqiptar i cili po shkëlqen në një nga klubet më me emër në Europë.

Pas Rey Manajt tek Barcelona, Brojës po i jepet shansi nga Tuchel tek Chelsea dhe duket se 19-vjeçari nuk po zhgënjen.

Ai ka realizuar gol edhe në miqësoren e dytë të kësaj faze përgatitore me blutë e Londrës. Chelsea u përball në transfertë ndaj Bournemouth dhe Broja realizoi golin e barazimit pasi u gjet i vetëm në zonë.

Më pas Ugbo realizoi edhe golin e dytë për të vulosur fitoren 1-2.

 

Related posts

ANALIZON SERIE A DHE THUR ELOZHE PËR MIKUN E TIJ/ Mesfushori Ozil: Është i jashtëzakonshëm

Delo.autor

TALENTI QË KËRKOHET NGA KLUBET E MËDHA/ Agjenti bën tifozët e Realit të ëndërrojnë: Mesfushori Kroos mund të luajë me…

Delo.autor

SFIDA NDAJ TIRANËS/ “Dhimbje koke” për trajnerin Ndreu, Kastrioti me probleme dëmtimesh

Delo.autor

Leave a Comment