CONFERENCE LEAGUE/ Baseli “shkatërron” Partizanin në ndeshjen e parë të vlefshme për raundin e dytë

Bazeli shumë i fortë për Partizanin! Nënkampionët e Zvicrës kanë triumfuar me rezultatin 3-0 në sfidën e parë të vlefshme për raundin e dytë të Ligës së Europës, ndaj skuadrës shqiptare të drejtuar nga Ilir Daja.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1-0, falë golit të Stoker në minutën e 43-të, ndërkohë që në fragmetin e dytë të lojës, Bazeli realizoi edhe 2 herë të tjera me anë të Kabral në të 52-të që falë një roveshate spektakolare dyfishoi përkohësisht shifrat, ndërsa në minutën e 80-të, Stoker autori i dopietës, vulosi triumfin 3-0.

Edhe Partizani, pati disa shanse shënimi me anë të Kardozos, por sulmuesi brazilian nuk u tregua i saktë para portës.