Futboll Kategoria Superiore Sport

U KUALIFIKUA NË CONFERENCE LEAGUE/ Shikoni festën e “çmendur” të Laçit pas vërshëllimës së arbitrit (VIDEO)

Laçi arriti një sukses historik duke u kualifikuar në raundin e tretë të Ligës së Konferencës pasi mundi 1-0 rumunët e Krajovës me rezultat të përgjithshëm.

Ndeshja për kurbinasit dukej se nuk do të përfundonte kurrë pas gjyqtari e la të luhej deri në minutën e 100-të. Menjëherë pas vërshëllimës, stafi teknik vrapoi drejt fushës duke festuar gëzimin dhe duke u përqafuar me njëri-tjetrin.

Në krahun tjetër, skuadra rumune organizoi një mini-mbledhje teksa të gjithë lojtarët bënë një rreth duke ngushëlluar njëri-tjetrin. Një sukses historik për Laçin që eliminon një kundërshtar shumë të fortë dhe me buxhet të madh.

Related posts

PREMTON SHPENZIME TË MËDHA NË VERË/ Marotta “shmang” Conten: Kemi idetë e qarta, dëshirojmë një skuadër që të garojë…

Delo.autor

Milan shënon golin e tretë ndaj Veronës

Sadik.Autor

Lika: Shpërdoruam shumë dhe u ndëshkuam

Q.Autor

Leave a Comment