Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

DESTINACION I RI PËR MANAJ/ Ylli i Kombëtares pritet të vazhdojë karrierën në shtetin fqinj të Spanjës…

Sulmuesi i Kombëtares, Rei Manaj shkëlqeu këtë sezon me skuadrën e Barcelona B duke realizuar 12 gola gjatë gjithë sezonit.

Barcelona po rishikon mundësinë që ta transferojë diku tjetër Manajn, jo për ndonjë arsye të veçantë por për shkak të periudhës jo të mirë ekonomike që po kalon. Manaj u fol shumë për një rikthim në Itali, por një pistë e re ka dalë në pah për 24-vjeçarin.

Sipas gazetarit portugez, Pedro Sepulveda, Barcelona ka arritur marrëveshjen për huazimin e sulmuesit të Kombëtares drejt skuadrës portugeze të Famalisaos. Këta të fundit janë klub me emër në Portugali dhe militojnë në ligën kryesorë të futbollit vendas, çka do të ishte një lëvizje e bujshme për sulmuesin Manaj.

Për momentin këto janë vetëm zëra dhe pse gazetari portugez e ka bërë fakt të kryer arritjen e marrëveshjes e cila shumë shpejt mund të sjellë dhe një zyrtarizim.

Related posts

POLEMIKAT PËR TË ARDHMEN E MESFUSHORIT ERIKSEN/ Marotta: Jemi në një moment shumë të vështirë

Delo.autor

RRUGËT E BRAZILIANIT DHE PSG-SË NDAHEN/ Neymar mund të largohet për një shumë qesharake, mësoni arsyen e veçantë

Delo.autor

“NË LUFTË NA DOGJËN SHTËPINË”/ Futbollisti shqiptar shpërthen në lot në emision, kujton të kaluarën e vështirë (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment