Futboll Seria A Sport

MIQËSORE/ Një shqiptar i shënon Juventusit, Allegri triumfon në ndeshjen e parë

Juventusi e mbylli me fitoren testin e parë nën drejtimin e Maks Alegrit duke mundur 3-1 rivalët e Çezenës.

Alegri dhe pse me ekipin e cunguar, hodhi disa lojtarë nga ekipi i parë më fushë si Rugani, Mekeni apo Pjaca. Siparin e golave e hapi mbrojtësi i krahut, De Winter, i cili realizoi vetëm pas 5 minutash lojë.

Goli i dytë për Juven u shënua nga Mekeni në minutën e 34-të të takimit, ndërsa 2 minuta më vonë u bë protagonist një shqiptar. Sulmuesi 18-vjeçar i Çezenës, Kristian Shpendi shfrytëzoi saktësisht një top të lënë në mbrojtjen juventine për të ngushtuar rezultatin dhe për të shënuar emrin në tabelën e golashënuesve.

Në minutën e 66-të, Malvano realizoi dhe të tretin për Juven duke mbyllur pozitivisht këtë test të parë për skuadrën bardhezi nën drejtimin e Maks Alegrit.

Related posts

ANKTH DHE PRITJE/ 450 mijë euro për Skënderbeun, ja kur VENDOS CAS

Isa.Autor

“REVOLUCION” NË SKUADËR/ Bayern në bisedime me “zbuluesin e diamanteve”

Delo.autor

“ËSHTË E QARTË SE…”/ Davids zgjedh pasardhësin e tij tek Juventusi, paralajmëron klubet që duan De Ligt

Delo.autor

Leave a Comment