Futboll Shqipëri Sport

MIQËSORE/ Sulmuesi Manaj shkëlqen me Barcelonën, 3 gola në 45 minuta me ekipin e parë (VIDEO)

Rey Manaj, sulmuesi i kombëtares shqiptare, ka debutuar me ekipin e parë të Barcelonës dhe ka arritur të shënojë 3 herë në një pjesë loje.

Manaj e nisi ndeshjen miqësore ndaj Gimnastic nga stoli i rezervave, ndërsa u aktivizua në minutën e 46. Vetëm 14 minuta më pas, sulmuesi shqiptar zhbllokoi rezultatin që ishte mbërthyer në shifrat 0-0.

Na vazhdim, sulmuesi shqiptar realizoi edhe 2 herë të tjera, në fitoren 4-0 të Barcelonës.

Sezonin e kaluar, Manaj ishte pjesë e Barcelona B, ndërsa tashmë është stërvitur me ekipin e parë edhe pse ende nuk dihet nëse do të qëndrojë te skuadra e Lionel Messit.

Related posts

Manaj nuk mjafton, kuqezinjtë e pësojnë në fund nga Sllovakia

Sadik.Autor

RAKITIC NJË HAP LARG/ Ja tre faktorë të rëndësishëm që e çojnë atë tek Serie A

Delo.autor

Refuzoi 40 milionë euro në Kinë, për të qenë në Botëror/ Tevez zbardh prapaskenat e transferimit

Sadik.Autor

Leave a Comment