Futboll Sport

ZYRTARE/ Napoli nuk humbet kohë, rinovon akordin me mbrojtësin që shkëlqeu në EURO 2020″ me Italinë…

Napoli nuk ka humbur kohë dhe ka rinovuar kontratën dhe për 5 vite me mbrojtësin anësor Di Lorenco.

27 vjeçari është në vitin e tretë tek Napoli pas transferimit nga Empoli në vitin 2019, teksa do të vazhdojë aventurën me napoletanët deri në vitin 2026. Di Lorenco bëri paraqitje mjaft të mira në Europian me Italinë duke fituar një vend titullari në skuadrën e Mançinit.

Napoli nuk ka dashur të privohet nga ndonjë ofertë për mbrojtësin dhe ka vendosur të rinovojë menjëherë, teksa Spaleti e sheh si lojtar mjaft të rëndësishëm për skuadrën e re. Lajmi u bë i ditur nga vetë faqja e klubit në ‘’Facebook’’ duke zyrtarizuar marrëveshjen me lojtarin.

Related posts

ZBULOHET PRAPASKENA/ Nga largimi i yjeve te ulja e pagave, ja pse Conte shpalli divorcin me Inter-in…

Delo.autor

I FTUAR SPECIAL TEK “SELMAN STËRMASI”/ Shikoni kush po e ndjek nga afër sfidën Partizani-Teuta (FOTOLAJM)

Delo.autor

TËRMETI TRAGJIK/ Tifozët dëshirojnë t’i dërgojnë në Shqipëri, Shoqata merr vendimin për gjobat te Napoli

Delo.autor

Leave a Comment