Sport Të tjera

“WIMBLEDON”/ Tenisti Federer në çerekfinale, eliminohen Zverev dhe “baby Gauff”

Roger Federer ka siguruar çerekfinalet e grand slam të Wimbledon pas fitores 3-0 (7-5, 6-4, 6-2) ndaj italianit Lorenzo Sonego. Një lojë në rritje e tenistit zviceran, që synon titullin e nëntë në turneun londinez.

Surprizë të meshkujt është eliminimi i tenistit gjerman Alexander Zverev, që u mund 3-2 (6-4, 7-6, 3-6, 3-6, 6-4) nga nga kanadezi Felix Auger Aliassime.

Ditë jo e mirë kjo e sotmja për tenistet amerikane, pasi u eliminuan Madison Keys dhe Cori Gauff. E para u mund 2-0 (7-6, 6-3) nga zvicerania Viktorija Golubic, ndërsa e dyta u mund 2-0 (6-4, 6-4) nga tenistja gjermane Angelique Kerber, ish-numri 1 në botë.

Related posts

ANALZION SITUATËN E SPANJËS NË “EURO 2020″/ Legjenda Effenberg: Nëse s’ke madrilenë, nisin telashet

Delo.autor

2 GJIGANDËT E LA LIGAS PËRPLASIN “BRIRËT”/ Luftë e ashpër për sulmuesin anglez

Delo.autor

ZHGËNJEU NË RUSI/ Talenti i Brazilit kërkon FALJE për GABIMET në Botëror

Isa.Autor

Leave a Comment