Futboll Kategoria Superiore Sport

ZYRTARE/ Dinamo konfirmon goditjen në merkato, ish-ylli i Skënderbeut firmos me “blutë”

Nuk ka më dyshime, Enis Gavazaj, është zyrtarisht pjesë e Dinamos. “Panorama Sport”, raportoi ditë më parë, për akordin e arritur me palëve, teksa ditën e sotme, nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, blutë e kryeqytetit kanë prezantuar mesfushorin 26-vjeçar.

Pas eksperiencave brenda dhe jashtë vendit, rikthehet edhe njëherë në Shqipëri për të veshur fanellën e 18 herë kampionëve. Vlen të theksohet se sezonin e fundit, Gavazaj ishte pjesë e Prishtinës, por pa mundur të lerë shumë gjurmë.

NJOFTIMI ZYRTAR I KLUBIT:

Enis Gavazaj, një tjetër afrim për Dinamon.

Blutë kanë nënshkruar sot marrëveshjen me mesfushorin anësor, 26-vjeçarin Enis Gavazaj.

Djaloshi nga Prizreni, pas eksperiencave brenda dhe jashtë vendit, rikthehet edhe njëherë në Shqipëri për të veshur fanellën e 18 herë kampionëve, duke premtuar se do të japë më të mirën për skuadrën.

Related posts

MBI PËRVOJËN E TIJ TEK BARCELONA/ Piqué: Mourinho e lodhi shumë Guardiolën, ishte i rraskapitur

Delo.autor

E PAPRITUR/ Napoli i shpëton për fat tragjedisë, ja çfarë ka ndodhur para ndeshjes ndaj Bolognas…

Delo.autor

Diego Costa shfaqet “dinak”, kalon Spanjën në avantazh (VIDEO)

Sadik.Autor

Leave a Comment