Sport Të tjera

“TOKIO 2020″/ Italia “dopietë” në Lojërat Olimpike, brenda pak orësh fiton 2 medalje ari

Italia po arrin të përformojë mirë dhe në Lojërat Olimpike, vetëm 1 muaj pasi u shpall kampione Europe në futboll.

Sportistët italianë kanë arritur të sigurojnë 3 medalje ari deri tani, teksa dy janë fituar vetëm ditën e sotme. Xhianmarko Tamberi fitoi medalje ari në kërcim së gjati duke arritur lartësinë 2 metra e 37 centimetra.

Por ende pa mbaruar entuziazimi për Tamberin, një tjetër sportist italian triumfoi me medalje ari. Ishte radha e sprintjerit Marsel Xhakobs të triumfojë në garën e 100 metrave duke arritur në finish në kohën 9 sekonda e 80 të qindat. Një sukses mjaft i madh për Italinë që vazhdon paraqitjet dinjitoze në sport.

Related posts

NUK DO TI BESONI SYVE/ Gol nga 90 metra, ja “çmenduria” e portierit të Jordanisë (VIDEO)

Isa.Autor

DRIDHET MILANI/ UEFA merr dosjen e “DJALLIT” nga CAS, ja ndëshkimi për kuqezinjtë

Isa.Autor

PROBLEMET SI NDALEN TOTTENHAM/ Ylli i mesfushës larg fushave deri më 2019

Isa.Autor

Leave a Comment