Champions League Futboll Sport

CHAMPIONS LEAGUE/ Atalanta mposht Young Boys me një gol historik të Gjimshitit, triumfon Zenit

Goli që u ka dhuruar fitoren Gjimshitit me shokë ka ardhur në minutën e 68-të dhe është realizuar nga Pessina.

Ky ka qenë edhe goli i parë i shënuar nga një lojtar italian në Champions League për Atalanta-n, ashtu si edhe goli i parë në kompeticion për mesfushorin 24-vjeçar.

Fitore bindëse në Grupin H për Zenit-in.

Klubi rus, i mundur 1-0 në ndeshjen e parë në fushën e Chelsea-t, ka mundur 4-0 në shtëpi ekipin e Malmo.

Claudinho (9′), Kuzyayev (49′), Sutormin (80′) dhe (Wendel 95′)  kanë shënuar për vendasit.

Miqtë e kanë mbyllur ndeshjen me 10 lojtarë, për shkak të kartonit të kuq të marrë në minutën e 53-të nga Ahmedhodzic.